Reklama


Official website of the Masters Swimming Team Krosno / Oficjalna strona internetowa Klubu Pływackiego Masters Krosno


Wyróżnienia

Reklama

Sklepy partnerskie

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wyszukaj

RejestracjaXII International Swimming Competition for Senior Swimmers, Hajduszoboszlo/Hungary 28-29.09.2013 PDF Drukuj Email
niedziela, 13 października 2013 03:07


Dwa srebrne medale zdobyli krośnieńscy Mastersi w Hajduszoboszlo na Węgrzech, gdzie w dniach 28-29 września 2013, odbyły się XII Międzynarodowe Zawody Pływackie w Pływaniu Masters.
Zawody zostały rozegrane ku pamięci, zmarłego przed czterema laty Dr Nagy, Sandor Tibor-a, wieloletniego działacza i współzałożyciela klubu pływackiego Debreceni Szenior Uszo Klub.
Wśród 33 zgłoszonych klubów pływackich z Węgier (21), Rumunii (7), Słowacji (3) i Ukrainy (1), znalazła się skromna, dwuosobowa reprezentacja Klubu Pływackiego Masters Krosno, która jako jedyna reprezentowała nasz kraj na tej dwudniowej imprezie pływackiej.
Do zmagań na 50 metrowym basenie, przystąpiło łącznie 155 zawodników i zawodniczek z 5 krajów, wśród nich krośnieńscy Mastersi, którzy zaprezentowali się w składzie Maciej Koza w kategorii wiekowej C-III (35-39 lat) oraz Artur Kuryło w kategorii wiekowej D-IV (40-44 lata).W pierwszym, sobotnim bloku zawodów, obaj nasi zawodnicy wystartowali w konkurencjach 50 m stylem motylkowym oraz 100 m stylem dowolnym, zajmując w swoich kategoriach miejsca tuż za podium, aż czterokrotnie. Dopiero niedzielny blok zawodów zdecydowanie poprawił humory naszym zawodnikom, przynosząc medalowe rozstrzygnięcia w dwóch konkurencjach.
Najpierw w konkurencji 400 m stylem dowolnym, rozpoczynającej poranny blok zawodów, na 2 miejscu podium stanął Maciej Koza, by nieco później powtórzyć ten sam wynik płynąc w konkurencji 100 m stylem motylkowym.
Nieco gorzej wiodło się natomiast Arturowi Kuryło, który w bardzo mocno obsadzonej kategorii D-IV, płynąc w konkurencjach 400 m stylem dowolnym oraz 50 m stylem dowolnym, dwukrotnie zajął 6 miejsce.Poniżej wyniki osiągnięte przez naszych zawodników

I blok - 28.09.2013 godz. 14.00 (sobota)

50 m st. motylkowy
Maciej Koza IV m-ce w kat. 1974-1978
Artur Kuryło IV m-ce w kat. 1969-1973
100 m st. dowolny
Maciej Koza IV m-ce w kat. 1974-1978
Artur Kuryło IV m-ce w kat. 1969-1973

II blok - 29.09.2013 godz. 8.30 (niedziela)

400 m st. dowolny
Maciej Koza II m-ce w kat. 1974-1978
Artur Kuryło VI m-ce w kat. 1969-1973
50 m st. dowolny
Artur Kuryło VI m-ce w kat. 1969-1973
100 m st. motylkowy
Maciej Koza II m-ce w kat. 1974-1978


Był to pierwszy w historii krośnieńskiego klubu Masters, występ na międzynarodowej arenie pływackiej. Jak się okazuje z pewnością nie ostatni, gdyż prędko posypały się kolejne zaproszenia, m. in. od kolegów z Ukrainy, na najbliższe, październikowe Zawody w Pływaniu Masters do Kijowa, a także od słowackich koleżanek z SKP Koszyce, na kwietniowe Mistrzostwa Słowacji w Pływaniu Masters, które odbędą się w przyszłym roku w Nitrze.
Dodatkowo Ukraińscy koledzy z Kiev Aqua Masters Swim, zadeklarowali się ugościć i przenocować naszych zawodników, gdyby Ci zdecydowali się przyjechać na październikowe zawody do Kijowa. Z pewnością, nie bez wpływu na tę zaskakującą deklarację, pozostaje mentalne i duchowe, słowiańskie podobieństwo zawodników obydwu drużyn, które dało się wyczuć na sobotnim, międzynarodowym wieczorku integracyjnym, zorganizowanym w restauracji basenowej w Hajduszoboszlo … :-)Więcej zdjęć znajdziesz w dziale Galeria zdjęć. Zobacz galerię zdjęć z tych zawodów.

Wyniki zawodów na stronie

http://www.dszuk.hu/ 

Kalendarz zawodów

Reklama
Kalendarz 2019

Reklama

Serwer bezpłatnie udostępnia
Reklama
KCI Krosoft Krosno

Reklama

Promocyjne ceny biletów oraz sprzęt treningowy zapewnia
Reklama
ZKP w Krośnie

Nasi sponsorzy

Pomagają nam
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Dziękujemy !

Zaprzyjaźnione kluby

***
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
***

Licznik odwiedzin

Content View Hits : 605056

Odwiedza nas

We have 454 guests online


Nasi Partnerzy

Nasi Sponsorzy

Praktyczne Linki

Mini Chat

-

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: joomla templates web hosting Valid XHTML and CSS.