Reklama


Official website of the Masters Swimming Team Krosno / Oficjalna strona internetowa Klubu Pływackiego Masters Krosno


Wyróżnienia

Reklama

Sklepy partnerskie

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wyszukaj

RejestracjaMistrzostwa Krosna w pływaniu z okazji Narodowego Święta Niepodległości, Krosno 24.11.2013 PDF Drukuj Email
środa, 04 grudnia 2013 01:49


W niedzielę, 24 listopada 2013, o godz. 10.00, przy Zespole Krytych Pływalni w Krośnie - Turaszówce, odbyły się Mistrzostwa Krosna w pływaniu z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Organizatorami zawodów byli:
Klub Pływacki MASTERS Krosno (pomysł, opracowanie regulaminu, znalezienie i przekonanie sponsorów, przyjęcie zgłoszeń, opracowanie list startowych a także nadzór logistyczny nad przeprowadzeniem zawodów),
Klub Uczelniany AZS PWSZ Krosno (przeprowadzenie zawodów, organizacja biura zawodów, weryfikacja zgłoszeń, obsada sędziowska) oraz
Zespół Krytych Pływalni w Krośnie (bezpłatne udostępnienie niecki basenu, przygotowanie potrzebnej ilości medali i dyplomów, zapewnienie obsługi basenu).

Tuż po godzinie 9.00, kiedy zostało otwarte biuro zawodów, na pływalni przy ulicy Sportowej zapanowała atmosfera wielkiego sportowego święta. Parking pływalni, choć sporych rozmiarów, po prostu pękał w szwach.
Prawdopodobnie były to pierwsze w historii naszego miasta, tak duże zawody pływackie. Zawody wyjątkowe pod kilkoma względami. Po pierwsze, rekordowej ilości zgłoszonych uczestników (200), reprezentujących m.in. kluby pływackie z Jasła, Sanoka, Gorlic, Leżajska, Biecza, Krosna, Warszawy a także licznej rzeszy zawodników niezrzeszonych.

Po drugie, ogromnej ilości nagród, których suma przekroczyła kwotę ponad 7300 Pln, a które ufundowali główni sponsorzy Klubu Pływackiego Masters Krosno, tj.
Glasmark sp. z o.o. (wspaniałe szklane puchary oraz pamiątkowe kubeczki mistrzostw), Cellfast sp. z o.o. oraz PBS Bank (cenne nagrody rzeczowe, oraz pamiątkowe koszulki mistrzostw) a także sponsorzy zawodów, tj.
FH Delfin (artykuły szkolne), Hat-Bud (napoje i art. spożywcze), Progres-bus (soki), T-shirt24 (koszulki), Igus sp. z o.o. (art. reklamowe).
Po trzecie, ilości przeprowadzonych 43 konkurencji w 10 grupach wiekowych z podziałem na kobiety i mężczyzn, 234 rozdanych medali oraz 59 okazałych, szklanych pucharów.
Wreszcie po czwarte, po raz pierwszy w historii, przeprowadzenia konkurencji w 4 kategoriach wiekowych masters (dla zawodników pow. 25 lat).

Kiedy dokładnie rok temu, trójka krośnieńskich Mastersów, w składzie: Maciej Koza, Bogdan Żebracki oraz Ryszard Majsiak, spotkała się przy praktycznie pustych trybunach, wyremontowanego basenu przy ulicy Sportowej 8, na zawodach pływackich z okazji Święta Niepodległości 2012, na których zabrakło nawet medali, zapewne nikt z nich wtedy nie przypuszczał, że już za rok, sami staną się organizatorami tej imprezy i to w nowym, całkowicie odmienionym wydaniu.
Imprezy, podobnej do tych, jakie do tej pory mogli jedynie oglądać, w innych częściach Polski, biorąc w nich udział jako zawodnicy masters.
Jak twierdzą, początkowo chcieli zrobić zawody wyłącznie dla kategorii masters, ale postanowili, że pokażą mieszkańcom naszego miasta jak powinny wyglądać prawdziwe zawody pływackie, a organizowane do tej pory konkursy przepłynięcia 25 metrów z deseczką, raz na zawsze przejdą do historii.

Na reklamę tego przedsięwzięcia nie trzeba było długo czekać, dzięki ich kontaktom, jedną z głównych atrakcji zawodów stał się przyjazd 77-letniego rekordzisty Guinessa w ilości zdobytych medali w pływaniu (220), w ciągu jednego roku, pana Ryszarda Sielskiego, zawodnika klubu Warsaw Masters Team, wielokrotnego mistrza Polski, uczestnika mistrzostw Europy i Świata w pływaniu Masters.

Zachętą i motywacją do przyjazdu, była zapowiedź zdobycia w naszym mieście 1000 medalu w swojej karierze pływackiej, co udało się naszemu gościowi zrealizować i za co otrzymał pamiątkowy i niepowtarzalny puchar, ufundowany przez f. Glasmark sp. z o.o.

Nadmienić należy fakt, że członkowie klubu Masters, przy organizacji zawodów pracowali społecznie, poświęcając swój prywatny czas i wkładając w to wielkie serce, natomiast udział w zawodach był całkowicie bezpłatny, co w dzisiejszych czasach jest już praktycznie niespotykane, nawet przy organizacji zawodów przez instytucje finansowane ze środków publicznych.
Ogromna ilość nagród, otrzymana od sponsorów, pozwoliła nagrodzić wszystkich najmłodszych zawodników upominkiem, każde dziecko od najmłodszej kategorii wiekowej aż do młodzika, po przepłynięciu swojego dystansu otrzymało drobny upominek w postaci soków i słodyczy a każdy zawodnik stający na podium nagrodę rzeczową.

Najpierw przeprowadzono rywalizacje w kategoriach dzieci młodsze, dzieci oraz młodzik a następnie w kategoriach junior młodszy, junior, senior oraz czterech kategoriach masters.
Wśród 43 konkurencji w stylu dowolnym, klasycznym, grzbietowym i motylkowym, największym zainteresowaniem cieszyły się wyścigi nominowane:

Wyścig o puchar Glasmark sp. z o. o. – 100 m stylem motylkowym Open
Wyścig o nagrodę Cellfast sp. z o.o. – 100 m stylem zmiennym Open, oraz
Wyścig o puchar KP Masters Krosno – 200 m stylem dowolnym Open Masters, a także

Sztafety: szkolna, gimnazjum, szkoła średnia oraz sztafeta masters, której łączny wiek wynosić musiał min. 100 lat.

Najwięcej emocji dostarczył wyścig sztafet w kategorii masters, w której ostatecznie zwyciężyła
sztafeta Zespołu Krytych Pływalni Krosno (Ratownicy)
w składzie: A. Knapik / T. Surowaniec / D. Golonka / P. Hec, wyprzedzając dosłownie o włos
sztafetę KP MASTERS Krosno 1
w składzie: B. Żebracki / A. Dudek-Dębska / M. Koza / A. Kuryło
III m-ce zajęła
sztafeta KS SPEED Jasło
w składzie: D. Ciborowski / K. Ciborowska / A. Ciborowski / J. Madej
a IV m-ce
sztafeta KP MASTERS Krosno 2
W składzie: G.Klecha / R.Majsiak / G.Podkul / S.Półchłopek

Ogromne zainteresowanie imprezą wśród mieszkańców naszego miasta oraz liczba zgłoszonych zawodników, a zwłaszcza dzieci i młodzieży, pokazuje jak ważne i potrzebne jest w naszym mieście stworzenie warunków do uprawiania tego wspaniałego sportu, wszak mamy dwa baseny ale ani jednego prężnie funkcjonującego klubu pływackiego.
Przykry również jest fakt, że prywatna inicjatywa pasjonatów pływania i zarazem mieszkańców naszego miasta, a także druga co do ilości uczestników masowa impreza sportowa, po Biegu Niepodległości nie została choćby w najmniejszym stopniu doceniona przez władze miejskie, gdyż na zawodach nie pojawił się żaden ich przedstawiciel, no cóż…, może następnym razem albo przed kolejnymi wyborami.


Więcej zdjęć znajdziesz w dziale Galeria zdjęć. Zobacz galerię zdjęć z tych zawodów.
Oficjalne wyniki zawodów znajdują się w dziale pliki - zobacz wyniki

Fotorelacja zewnętrzna (dzięki uprzejmości osoby prywatnej) - zobacz zdjęcia z zawodów

 

Kalendarz zawodów

Reklama
Kalendarz 2019

Reklama

Serwer bezpłatnie udostępnia
Reklama
KCI Krosoft Krosno

Reklama

Promocyjne ceny biletów oraz sprzęt treningowy zapewnia
Reklama
ZKP w Krośnie

Nasi sponsorzy

Pomagają nam
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Dziękujemy !

Zaprzyjaźnione kluby

***
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
***

Licznik odwiedzin

Content View Hits : 605128

Odwiedza nas

We have 603 guests online


Nasi Partnerzy

Nasi Sponsorzy

Praktyczne Linki

Mini Chat

-

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: joomla templates web hosting Valid XHTML and CSS.