Reklama


Official website of the Masters Swimming Team Krosno / Oficjalna strona internetowa Klubu Pływackiego Masters Krosno


Wyróżnienia

Reklama

Sklepy partnerskie

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wyszukaj

RejestracjaVII Ogólnopolski Maraton Pływacki nad Zalewem Janowskim, Janów Lubelski 28.07.2013 PDF Drukuj Email
czwartek, 29 sierpnia 2013 12:58


Wyjątkowo upalna, ostatnia niedziela lipca, sprawiła, że na starcie Ogólnopolskiego Maratonu Pływackiego w Janowie Lubelskim pojawiła się rekordowa liczba, 82 uczestników. Była to już 7 edycja, tej imprezy pływackiej, rozgrywanej cyklicznie od 2007 roku na wodach otwartych Zalewu Janowskiego. W związku z ogromnym zainteresowaniem zawodników jak również przybyłych na molo kibiców, mogły to być najlepsze zawody w historii Janowskiego maratonu, których start zaplanowano w samo południe 28 lipca.Niestety liczba startujących chyba wyraźnie zaskoczyła organizatorów, gdyż prędko pojawił się problem z brakiem wystarczającej ilości pamiątkowych koszulek. Ponadto zupełnie nie sprawdził się, wprowadzony w tym roku po raz pierwszy, pomysł identyfikacji zawodników za pomocą tekstylnych czepków startowych. Mało widoczne, często zwinięte i ukryte pod gumą okularów pływackich oznaczenie zawodników doprowadziło w konsekwencji do kilku poważnych błędów podczas rejestracji wyników a kibicom utrudniło obserwację, gdyż wszyscy płynący wyglądali z oddali bardzo podobnie. Numery startowe przepływających przez metę zawodników w wielu przypadkach zostały źle odczytane, ich czasy zamienione albo wogóle nie zarejestrowane. Niestety tak było również w moim przypadku. Jak pokazała późniejsza, domowa analiza zdjęć z prywatnego nagrania wideo, wpływając na metę, przyprowadziłem za sobą grupę 8 zawodników (numery kolejno 75,81,5,62,67,46,23,63) a w oficjalnej klasyfikacji znalazłem się w końcówce tej stawki, na miejscu 33. Szczególnie zaskakujący jest fakt, że przypływający kilka miejsc za mną zawodnik z numerem 5, wg oficjalnych wyników zajął 24 miejsce …?!!!, czyli 9 lokat przede mną :-).Podziękowania dla organizatorów za wkład w rozwój tego jak na razie jedynego maratonu pływackiego rozgrywanego w południowo-wschodniej Polsce a jednak żal wszystkich pokrzywdzonych zawodników, którzy podjęli się przepłynięcia 2,5 km dystansu oraz pracy treningowej, włożonej przez nich w przygotowanie do tego startu. No cóż…, trochę szkoda, bo mogły to być naprawdę wyjątkowe zawody, miejmy nadzieję, że za rok organizatorzy unikną podobnych wpadek.
Uzyskany wynik 41 minut na dystansie 2500 metrów uważam za dobre osiągnięcie, tym bardziej, że był to dla mnie pierwszy poważny start (nie licząc sobotniego występu w Kraśniku) po przeprowadzonej zaledwie 12 tygodni wcześniej rekonstrukcji wiązadeł krzyżowych. Można powiedzieć, że była to dla mnie głównie walka z samym sobą o przełamanie lęku przed powrotem do czynnego uprawiania sportu po niedawnej kontuzji kolana.
Na odnotowanie zasługuje również b. dobry występ, „zaprzyjaźnionej” z Krośnieńskimi Mastersami, 12-letniej Mileny Koza, która na 2500 m dystansie uzyskała wynik 47minut 42,50 sek. zajmując ostatecznie 43 miejsce w klasyfikacji ogólnej, oraz wysokie 5 m-ce w klasyfikacji młodzieżowej do 15 lat. Niestety pomimo b. dobrego wyniku tym razem Milenie nie udało się powtórzyć sukcesu z poprzedniego roku i stanąć na podium.W VII Janowskim maratonie pływackim wystartowali:

Maciej Koza – nr startowy 78

czas 41 minut, pozycja prawdopodobnie 27 (oficjalny czas 41 minut, 43,40 sek. oraz poz. 33 należy do kogoś innego)

Milena Koza – nr startowy 79

czas 47 minut, 42, 50 sek., pozycja 43


Więcej zdjęć znajdziesz w dziale Galeria zdjęć. Zobacz galerię zdjęć z tych zawodów.

Wyniki zawodów (niestety z błędami) na stronie

http://www.mosirjanow.pl/inform/pliki/wyn_mar2013.pdf


Relacja na stronie MOSIR w Janowie Lubelskim

http://www.mosirjanow.pl/news/new_13/new_130730.html


Fotorelacja na stronie MOSIR w Janowie Lubelskim

http://www.mosirjanow.pl/galerie_w/mar_13/index.html 

Kalendarz zawodów

Reklama
Kalendarz 2019

Reklama

Serwer bezpłatnie udostępnia
Reklama
KCI Krosoft Krosno

Reklama

Promocyjne ceny biletów oraz sprzęt treningowy zapewnia
Reklama
ZKP w Krośnie

Nasi sponsorzy

Pomagają nam
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Dziękujemy !

Zaprzyjaźnione kluby

***
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
***

Licznik odwiedzin

Content View Hits : 605107

Odwiedza nas

We have 591 guests online


Nasi Partnerzy

Nasi Sponsorzy

Praktyczne Linki

Mini Chat

-

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: joomla templates web hosting Valid XHTML and CSS.