Reklama


Official website of the Masters Swimming Team Krosno / Oficjalna strona internetowa Klubu Pływackiego Masters Krosno


Wyróżnienia

Reklama

Sklepy partnerskie

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wyszukaj

RejestracjaAktualności
Posiedzenie Zarządu w/s określenia zadań KP Masters Krosno do rocznego programu współpracy z Gminą Krosno na rok 2015 PDF Drukuj Email
środa, 03 września 2014 22:27

W dniu 22 sierpnia 2014, w budynku Zespołu Krytych Pływalni przy ul. Sportowej 8 w Krośnie, sala nr 7, odbyło się posiedzenie Zarządu KP Masters Krosno w sprawie propozycji zadań do rocznego programu współpracy z Gminą Krosno na rok 2015.

Propozycje zadań do zrealizowania w 2015 roku przez KP Masters Krosno, zostały wpisane do poniższego formularza i odesłane na adres Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia Urzędu Miasta Krosna.

Formularz znajduje się poniżej, w celu zapoznania się, proszę najechać kursorem na miniaturkę a następnie otworzyć plik.


kliknij aby powiększyć


Ponadto ustalono wysokość składki członkowskiej za rok 2014 w kwocie 25 PLN, którą należy wpłacić na konto klubu do dnia 15 września 2014.
Nr konta znajduje się w zakładce kontakt na stronie internetowej klubu.

Zaproponowano, że w cenie składki za obecny rok, zostaną wykonane karty członkowskie, zgodne z systemem informatycznym Zespołu Krytych Pływalni w Krośnie, natomiast pozostała część składki zostanie przeznaczona na bieżące potrzeby i działalność statutową stowarzyszenia.

Karty członkowskie będą uprawniały członków klubu do udziału w treningach, organizowanych w ramach zajęć KP Masters Krosno, a także uwzględniały zniżkę na korzystanie z szerokiej oferty Zespołu Krytych Pływalni. Dla posiadaczy kart członkowskich, przewidziane są także inne, dodatkowe promocje, m.in. rabaty na zakup sprzętu sportowego w wyznaczonych sklepach sportowych.

Szczegółowy regulamin karty członkowskiej zgodnej z elektronicznym systemem obsługi klienta, zostanie opracowany po dopięciu szczegółów z ZKP w sprawie możliwych promocji dla członków klubu oraz operatorem systemowym i wykonawcą kart, firmą EUROPEL.

Od połowy września, ew. początek października (w zależności od przyznanej dotacji z Urzędu Miasta Krosna), planowane jest rozpoczęcie zajęć z trenerem. 
Dziękujemy naszym sponsorom za wsparcie w 2013 roku PDF Drukuj Email
środa, 03 września 2014 18:48


kliknij aby powiększyć 
Pokonać samego siebie ... PDF Drukuj Email
środa, 03 września 2014 13:31


W dniu 26 lipca 2014, nad zalewem w Kryspinowie k/Krakowa  odbył się XXV Jubileuszowy Krakowski Maraton Pływacki. Była to impreza towarzysząca  II Mistrzostw Polski w Pływaniu Długodystansowym na Wodach Otwartych. Rywalizacja przebiegała na 4 dystansach, które organizator – Małopolski Okręgowy Związek Pływacki, wyznaczył na trasie  II Mistrzostw Polski w Pływaniu Długodystansowym.
Ze względu na zróżnicowany wiek uczestników maratonu, do pokonania przygotowano następujące dystanse:

Wyścig „Plusk” dla najmłodszych zawodników – 400 m

Wyścig „Debiut na wodach otwartych” – 800 m

XXV Maraton Krakowski - 2500 m (wyścig główny z podziałem na kategorie wiekowe)

XXV Maraton Krakowski  - 5000 m (wyścig w  kat. OPEN)


Przebieg trasy głównej maratonu 2,5 km oraz 5 km, wskazywały boje nawrotowe, usytuowane wokół zalewu. Długość  jednego okrążenia wyniosła 1250 m.

Przed przystąpieniem do rywalizacji, wszyscy uczestnicy zawodów, zostali wyposażeni w czytniki elektroniczne oraz czepki z numerem startowym, ponadto numery startowe znalazły też miejsce na barkach, przedramionach oraz dłoniach zawodników.
Krośnieńskie "koniki morskie" w składzie Bogdan Żebracki, Ryszard MajsiakGrzegorz Podkul oraz Maciej Koza, wzięły udział w wyścigu głównym na dystansie 2500 m, przypływając na metę w następującej kolejności:


14. Bogdan Żebracki – czas 45:37,21 (2 m-ce w kat. 45-54 lata)

31. Maciej Koza – czas 51:14,88 (12 m-ce w kat. 35-44 lata)

36. Grzegorz Podkul – czas 54:33,34 (15 m-ce w kat. 35-44 lata)

44. Ryszard Majsiak – czas 1:05:22,43 (8 m-ce w kat. 45-54 lata)


Wśród najmłodszych zawodników  b. dobrze zaprezentował się Szymek Żebracki, który w kategorii dzieci 10-11 lat, zajął wysokie 2 m-ce, pokonując dystans 400 m, w czasie 8:43,38.
Po zakończeniu rywalizacji na uczestników maratonu czekał ciepły posiłek, a wszyscy zawodnicy, biorący udział w wyścigu głównym, pokonując dystans w regulaminowym czasie 2 godzin, otrzymali pamiątkowe koszulki oraz okolicznościowe medale.  

Podkreślić należy dobrą organizację zawodów, choć niestety nie ustrzeżono się błędów, przez które kilku naszych zawodników zaprezentowało barwy Masters Korony Kraków, a Bogdan otrzymał medal za zdobycie 2. miejsca w kat. 45-54 lat, dopiero za sprawą Poczty Polskiej S.A., gdyż jego czas został omyłkowo wpisany do młodszej grupy wiekowej.
Ogólnie z Krakowa wywozimy miłe wspomnienia, impreza  zapewne trafi do naszego kalendarza na przyszły rok. Piękna, słoneczna pogoda, idealna do pływania temperatura wody, walka z samym sobą o osiągnięcie jak najlepszego wyniku oraz wewnętrzna satysfakcja z ukończenia wyścigu .

Niestety daleka droga do domu oraz zbliżająca się burza, zmusiła nas do rychłego opuszczenia dziedzińca Karczmy „Rohatyna”, najprawdopodobniej wrócimy  tu znów za rok …


Wyniki zawodów dostępne pod linkiem

http://megatiming.pl/zawody/xxv-jubileuszowy-maraton-krakowski

Zobacz galerię zdjęć z tych zawodów

http://www.masters.krosoft.pl/index.php?option=com_joomgallery&func=viewcategory&catid=13&Itemid=33

Zobacz galerię zdjęć na stronie Małopolskiego Okręgowego Związku Pływackiego

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.782838638403225.1073741844.365745160112577&type=1 
XXV Jubileuszowy Maraton Krakowski, Kryspinów k/Krakowa 26.07.2014 - ZAPROSZENIE PDF Drukuj Email
sobota, 12 lipca 2014 14:24Zawody odbędą się dnia 26 lipca 2014 (sobota) nad Zalewem w Kryspinowie k/Krakowa, początek zawodów ok. godz. 13.00
Zawody przeprowadzane na wodach otwartych. Do pokonania dystans 2500 m klasyfikacja z podziałem na kat. wiekowe lub 5000 m klasyfikacja OPEN (do wyboru) a także 400 m dla zawodników z przedziału wiekowego 10-11 lat oraz 800 m dla zawodników 12-13 lat.
Zgłoszenia należy dokonać elektroniczne, termin zgłoszeń upływa dnia 21.07.2014 !!! Obowiązuje opłata startowa 100 PLN - płatne do dnia 21.07 lub 150 PLN - płatne w dniu zawodów.
W ramach opłaty startowej organizator zapewnia pakiet startowy w skład którego wchodzą: koszulka, czepek, bon na posiłek, medal okolicznościowy (dla wszystkich zawodników którzy ukończą maraton w regulaminowym czasie).

BARDZO WAŻNA INFORMACJA !!!
W zw. z planowanym wyjazdem na w/w zawody, będziemy się starać o dofinansowanie z Urzędu Miasta Krosna, dlatego wszystkich chętnych na udział prosimy o wcześniejszą informację zwrotną !!!

Ważna informacja dla osób zainteresowanych udziałem w maratonach pływackich.
Tegoroczny Maraton Pływacki w Janowie Lubelskim 27.07.2014, planowany jak co roku na ostatnią niedzielę lipca, nie odbędzie się !!! (informacja ze strony MOSIR w Janowie Lubelskim). http://www.mosirjanow.pl/kal_imp_14.htm

Regulamin zawodów:
http://live.megatiming.pl/zak/2014/07_26_kryspinow/komunikat.pdf
Zgłoszenia należy dokonać elektronicznie
http://www.pulsarsport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=557


 
Mistrzostwa Jasła w pływaniu, Jasło 03.06.2014 PDF Drukuj Email
sobota, 12 lipca 2014 12:45


W odpowiedzi na zaproszenie naszych kolegów z Klubu Sportowego Speed Jasło, w dniu 3 czerwca 2014, wzięliśmy udział w Mistrzostwach Jasła w pływaniu, które odbyły się na obiekcie krytej pływalni Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle.
Impreza została zorganizowana przez Klub Sportowy SPEED Jasło przy wsparciu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle oraz Urzędu Miejskiego w Jaśle.
W zawodach wzięło udział 157 zawodników, głównie z Jasielskich szkół i okolicznych miejscowości, w tym także liczna grupa gości z przygranicznego Stropkova na Słowacji oraz oczywiście delegacja naszych Krośnieńskich Mastersów, wywołując swoją obecnością nieukrywane zaciekawienie wśród licznie zgromadzonej na trybunach publiczności.
Drużyna Krośnieńskich Mastersów wystąpiła w składzie Bogdan Żebracki, Ryszard Majsiak, Artur Kuryło oraz Maciej Koza (na zdj. kolejno od lewej) oraz dodatkowo posiłki w postaci naszej obiecującej młodzieży szkolnej.

Już w pierwszej konkurencji w kat. 1994 i starsi, doszło do bratobójczej walki na dystansie 25 m stylem dowolnym, gdzie przy minimalnych różnicach czasowych oraz niedokładnościach odczytu w związku z ręcznym pomiarem czasu o ostatecznej pozycji zawodników musieli zdecydować sędziowie.

Czasy uzyskane przez naszych zawodników:
Bogdan Żebracki, czas 13,82 - II miejsce
Artur Kuryło, czas 14,41 – IV miejsce (weryfikacja sędziowska)
Maciej Koza, czas 14,57 – III miejsce (weryfikacja sędziowska)
Ryszard Majsiak, czas 14,75 – V miejsce

Ponadto bardzo dobre wyniki uzyskali Bogdan Żebracki oraz Artur Kuryło w konkurencji 50 m stylem grzbietowym w kat. 1997 i starsi, zajmując odpowiednio II m-ce z czasem 36,06 oraz III m-ce z czasem 38,35.
Niestety w konkurencji 50 m stylem motylkowym OPEN, wszyscy nasi zawodnicy, pomimo ogromnego zaangażowania i serca do walki, zmuszeni byli uznać na podium wyższość młodszych od siebie zawodników, choć wielu z nich pozostało w pokonanym polu.
Na uwagę zasługuje występ naszej sztafety w rywalizacji szkół na dystansie 4x25 m, która wystąpiła poza konkurencją (PK) w składzie R.Majsiak / B.Żebracki / M.Koza / A.Kuryło, uzyskując bardzo dobry czas 58,00 sek. !!!
Osiągnięty wynik okazał się najlepszym czasem spośród wszystkich startujących sztafet, tj. 8-śmiu skalsyfikowanych przedstawicieli szkół oraz 2-óch sztafet biorących udział poza konkurencją.

Świetnie zaprezentowała się startująca pod egidą Krośnieńskich Mastersów młodzież, uzyskując w poszczególnych konkurencjach w swoich grupach wiekowych niekwestionowane miejsca na podium. Tomasz Kuryło (II m. st. dowolnym, I m st. grzbietowym oraz III m st. motylkowym), Milena Koza (II dow., II grzbiet.), Szymon Żebracki (III dow., III grzbiet.), Apolonia Węgrzyn (II dow., II klasycznym) oraz Nikola Kasprzycka (I m-ce st. dowolnym)
Należy podkreślić wspaniałą atmosferę zawodów i bardzo dobrą organizację. Była to dla nas Krośnieńskich Mastersów, kolejna dobra zabawa w pływanie a także okazja do sprawdzenia i zaprezentowania swoich umiejętności pływackich na tle dużo młodszych zawodników.
Jak to już tradycyjnie w Jaśle bywa, zawody zakończyły się bardzo miłym akcentem w postaci losowania ciekawych upominków wśród wszystkich uczestników imprezy, przez co niektórzy wzbogacili swój stan posiadania o dodatkowe zestawy czepków i okularków pływackich.


Wyniki zawodów dostępne pod linkiem

http://www.terazjaslo.pl/wp-content/uploads/2014/06/20140605-mjplywanie-wyniki.pdf 
Puchar Polski Masters w pływaniu, Stalowa Wola 10-11.05.2014 PDF Drukuj Email
wtorek, 08 lipca 2014 15:36

W dniach 10-11 maja 2014, na krytej pływalni MOSiR przy ul. Hutniczej 15 w Stalowej Woli, odbyły się zawody zaliczane do PUCHARU POLSKI MASTERS W PŁYWANIU. W zawodach uczestniczyło 174 zawodników (124 mężczyzn i 50 pań) z 32 klubów, w tym po raz pierwszy drużyna ze Lwowa (UKR) o dosyć intrygującej nazwie ENERGOATOM, bardziej kojarzącej się z nieco innym ukraińskim miastem...:-) Zawody tradycyjnie stały na bardzo wysokim poziomie - elektroniczny pomiar czasu, drugi basen treningowy dostępny przez cały czas zawodów, integracyjny nocleg na sali sportowej obok basenów, rzeczowy i dowcipny konferansjer, dużo miejsca wokół niecki basenów, ciekawe pamiątkowe koszulki i nagrody (w tym tradycyjnie losowanie roweru), a przede wszystkim rywale dobrze przygotowani oraz zawsze sympatyczni i gotowi do pomocy. Niestety w związku ze splotem niekorzystnych wydarzeń, nasz klub na tej imprezie reprezentował tylko jeden zawodnik.


Startujący w kat. 45 - 49 lat mężczyzn, Bogdan Żebracki (na zdj. pierwszy od lewej) uzyskał następujące wyniki

100m styl grzbietowy 1. miejsce z czasem 1:20.06; pkt 468 FINA

200m styl dowolny 2. miejsce z czasem 2:31.53; pkt 434 FINA

50m styl klasyczny 2. miejsce z czasem 38.67; pkt 499 FINA

200m styl grzbietowy 1. miejsce z czasem 3:03.26 ; pkt 411 FINA


Ponadto Bogdan wystartował gościnnie w naprędce zorganizowanej sztafecie Startu Podkarpacie w konkurencjach 4x50 m stylem dowolnym oraz 4x50 m stylem zmiennym, gdzie uzyskał czasy 36.15 na 50 m stylem grzbietowym oraz 29,99 na 50 m stylem dowolnym (ze startu „lotnego”). Sztafeta w grupie wiekowej AG 200 - 239 lat, zajęła dwa drugie miejsca. Pomimo solowego występu naszego kolegi, zawody należy uznać za udane dla naszego klubu. Kto nie był niech żałuje. Zdarzały się wyścigi, gdzie można było zdobyć medal za samo ukończenie biegu, szczególnie w rywalizacji pań.


Wyniki zawodów oraz ranking medalowy:

Zobacz wyniki zawodów


Zobacz ranking medalowy

 
Mistrzostwa Jasła w pływaniu 2014 / Jasło 03.06.2014 (ZAPROSZENIE) PDF Drukuj Email
niedziela, 25 maja 2014 16:46


Od naszych kolegów z KS SPEED Jasło, otrzymaliśmy zaproszenie do udziału w zawodach pływackich, które odbędą się w dniu 03 czerwca 2014 (wtorek) o godz. 9.00 na pływalni MOSIR w Jaśle.
Zgłoszenia przyjmowane będą w dniu zawodów przed startem.
Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr tel. 606267207 (Damian Ciborowski) oraz w załączonym regulaminie zawodów.

Pobierz regulamin zawodów:
Regulamin Mistrzostw Jasła w pływaniu 2014 (*.doc)
Regulamin Mistrzostw Jasła w pływaniu 2014 (*.pdf - szybsze pobieranie)

 
PUCHAR POLSKI W PŁYWANIU MASTERS - Stalowa Wola 10-11.05.2014 - KOMUNIKAT PDF Drukuj Email
wtorek, 06 maja 2014 15:42

Zawody odbędą się w dniach 10-11 maja 2014 (sobota, niedziela) na pływalni MOSIR w Stalowej Woli.
Chętni do udziału w zawodach, proszę o kompletne zgłoszenie telefoniczne do kol. Bogdana Żebrackiego ( tel. 694267777)
Regulamin zawodów dostępny na stronie organizatora, bezpośredni link znajduje się poniżej.

Uwaga: Ostateczny, nieprzekraczalny termin zgłoszeń upływa w dniu 7 maja 2014 !!!


Pobierz komunikat zawodów:
http://www.mosir.stalowawola.pl/images/KOMUNIKATmasters.pdf (*.doc)

 
Zebranie założycielskie KP Masters Krosno PDF Drukuj Email
sobota, 19 kwietnia 2014 23:09


W dniu 24.03.2014, o godz. 20.00, w budynku Zespołu Krytych Pływalni, przy ul. Sportowej 8 w Krośnie - Turaszówce, odbyło się zebranie założycielskie, na którym podjęto oficjalną uchwałę o powołaniu do życia stowarzyszenia o nazwie Klub Pływacki Masters Krosno. W zebraniu wzięło udział 17 członków założycieli. Uchwałę przyjęto jednogłośnie. Ponadto dokonano wyboru władz stowarzyszenia, tj. zarządu oraz organu kontroli wewnętrznej.


Do zarządu klubu zostały wybrane następujące osoby:

Maciej Koza - Prezes
Bogdan Żebracki - Z-ca Prezesa
Grzegorz Podkul - Sekretarz

Organ kontroli wewnętrznej utworzyli:

Rafał Kolanko - Przewodniczący komisji rewizyjnej
Marek Kuschel - Członek komisji rewizyjnej
Bartłomiej Rozenbeiger - Członek komisji rewizyjnej


INFORMACJA Z OSTATNIEJ CHWILI !!!

W dniu wczorajszym otrzymaliśmy oficjalne powiadomienie z Urzędu Miasta Krosna, że z dniem 10.04.2014 roku, decyzją Prezydenta Miasta Krosna zostaliśmy wpisani do Ewidencji klubów sportowych, działających w formie stowarzyszenia pod numerem ewidencyjnym 19 jako Klub Pływacki Masters Krosno, ul. Sportowa 8, 38-400 Krosno. 
Inauguracja sezonu - Otwarte Mistrzostwa Gorlic w pływaniu / Gorlice 26.04.2014 (ZAPROSZENIE) PDF Drukuj Email
sobota, 19 kwietnia 2014 21:56


Z Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gorlicach otrzymaliśmy zaproszenie do udziału w zawodach pływackich, które odbędą się w dniu 26 kwietnia 2014 (sobota) o godz. 10.00 na pływalni Fala w Gorlicach.
Nie są to typowe zawody Masters, ale jak co roku nadarza się świetna okazja do zainaugurowania nowego sezonu oraz spróbowania sił z młodszymi zawodnikami.
Każdy zawodnik ma prawo startu w 3-ch dowolnie wybranych przez siebie konkurencjach, opłata startowa wynosi 5 PLN za każdy start w poszczególnej konkurencji.

Uwaga: Zgłoszenie należy przesłać na adres organizatora najpóźniej do dnia 23 kwietnia 2014 do godz. 10.00, dlatego decyzję o ewentualnym starcie prosimy podjąć najpóźniej we wtorek (22.04) na poświątecznym treningu, lub przesłać na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. tego samego dnia, najpóźniej do godz. 22.00 (będziemy się zgłaszać zbiorowo).

Dla Zawodników, sympatyków klubu oraz os. towarzyszących, które chcą jechać z nami na zawody, planowana jest zbiórka w sobotę o godz. 8.00, na parkingu obok krytej pływalni przy ulicy Sportowej 8 (Krosno - Turaszówka). Wieczorem natomiast w przypadku ładnej pogody dla wszystkich zawodników oraz sympatyków klubu planujemy zorganizować ognisko lub wyjście do knajpy.

Pobierz regulamin zawodów:
http://www.osir.gorlice.pl/images/regulaminy/omgplywanie2014.doc (*.doc)
Pobierz kartę zgłoszeń:
http://www.osir.gorlice.pl/images/regulaminy/kartaomg.doc (*.doc)

 
« pierwszapoprzednia123456789następnaostatnia »

Strona 5 z 9

Kalendarz zawodów

Reklama
Kalendarz 2018

Reklama

Serwer bezpłatnie udostępnia
Reklama
KCI Krosoft Krosno

Reklama

Promocyjne ceny biletów oraz sprzęt treningowy zapewnia
Reklama
ZKP w Krośnie

Nasi sponsorzy

Pomagają nam
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Dziękujemy !

Zaprzyjaźnione kluby

***
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
***

Licznik odwiedzin

Content View Hits : 121566

Odwiedza nas

We have 155 guests online


Nasi Partnerzy

Nasi Sponsorzy

Praktyczne Linki

Mini Chat

-

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: joomla templates web hosting Valid XHTML and CSS.