Reklama


Official website of the Masters Swimming Team Krosno / Oficjalna strona internetowa Klubu Pływackiego Masters Krosno


Wyróżnienia

Reklama

Sklepy partnerskie

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wyszukaj

RejestracjaAktualności
Mistrzostwa Jasła w pływaniu, Jasło 03.06.2014 PDF Drukuj Email
sobota, 12 lipca 2014 12:45


W odpowiedzi na zaproszenie naszych kolegów z Klubu Sportowego Speed Jasło, w dniu 3 czerwca 2014, wzięliśmy udział w Mistrzostwach Jasła w pływaniu, które odbyły się na obiekcie krytej pływalni Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle.
Impreza została zorganizowana przez Klub Sportowy SPEED Jasło przy wsparciu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle oraz Urzędu Miejskiego w Jaśle.
W zawodach wzięło udział 157 zawodników, głównie z Jasielskich szkół i okolicznych miejscowości, w tym także liczna grupa gości z przygranicznego Stropkova na Słowacji oraz oczywiście delegacja naszych Krośnieńskich Mastersów, wywołując swoją obecnością nieukrywane zaciekawienie wśród licznie zgromadzonej na trybunach publiczności.
Drużyna Krośnieńskich Mastersów wystąpiła w składzie Bogdan Żebracki, Ryszard Majsiak, Artur Kuryło oraz Maciej Koza (na zdj. kolejno od lewej) oraz dodatkowo posiłki w postaci naszej obiecującej młodzieży szkolnej.

Już w pierwszej konkurencji w kat. 1994 i starsi, doszło do bratobójczej walki na dystansie 25 m stylem dowolnym, gdzie przy minimalnych różnicach czasowych oraz niedokładnościach odczytu w związku z ręcznym pomiarem czasu o ostatecznej pozycji zawodników musieli zdecydować sędziowie.

Czasy uzyskane przez naszych zawodników:
Bogdan Żebracki, czas 13,82 - II miejsce
Artur Kuryło, czas 14,41 – IV miejsce (weryfikacja sędziowska)
Maciej Koza, czas 14,57 – III miejsce (weryfikacja sędziowska)
Ryszard Majsiak, czas 14,75 – V miejsce

Ponadto bardzo dobre wyniki uzyskali Bogdan Żebracki oraz Artur Kuryło w konkurencji 50 m stylem grzbietowym w kat. 1997 i starsi, zajmując odpowiednio II m-ce z czasem 36,06 oraz III m-ce z czasem 38,35.
Niestety w konkurencji 50 m stylem motylkowym OPEN, wszyscy nasi zawodnicy, pomimo ogromnego zaangażowania i serca do walki, zmuszeni byli uznać na podium wyższość młodszych od siebie zawodników, choć wielu z nich pozostało w pokonanym polu.
Na uwagę zasługuje występ naszej sztafety w rywalizacji szkół na dystansie 4x25 m, która wystąpiła poza konkurencją (PK) w składzie R.Majsiak / B.Żebracki / M.Koza / A.Kuryło, uzyskując bardzo dobry czas 58,00 sek. !!!
Osiągnięty wynik okazał się najlepszym czasem spośród wszystkich startujących sztafet, tj. 8-śmiu skalsyfikowanych przedstawicieli szkół oraz 2-óch sztafet biorących udział poza konkurencją.

Świetnie zaprezentowała się startująca pod egidą Krośnieńskich Mastersów młodzież, uzyskując w poszczególnych konkurencjach w swoich grupach wiekowych niekwestionowane miejsca na podium. Tomasz Kuryło (II m. st. dowolnym, I m st. grzbietowym oraz III m st. motylkowym), Milena Koza (II dow., II grzbiet.), Szymon Żebracki (III dow., III grzbiet.), Apolonia Węgrzyn (II dow., II klasycznym) oraz Nikola Kasprzycka (I m-ce st. dowolnym)
Należy podkreślić wspaniałą atmosferę zawodów i bardzo dobrą organizację. Była to dla nas Krośnieńskich Mastersów, kolejna dobra zabawa w pływanie a także okazja do sprawdzenia i zaprezentowania swoich umiejętności pływackich na tle dużo młodszych zawodników.
Jak to już tradycyjnie w Jaśle bywa, zawody zakończyły się bardzo miłym akcentem w postaci losowania ciekawych upominków wśród wszystkich uczestników imprezy, przez co niektórzy wzbogacili swój stan posiadania o dodatkowe zestawy czepków i okularków pływackich.


Wyniki zawodów dostępne pod linkiem

http://www.terazjaslo.pl/wp-content/uploads/2014/06/20140605-mjplywanie-wyniki.pdf 
Puchar Polski Masters w pływaniu, Stalowa Wola 10-11.05.2014 PDF Drukuj Email
wtorek, 08 lipca 2014 15:36

W dniach 10-11 maja 2014, na krytej pływalni MOSiR przy ul. Hutniczej 15 w Stalowej Woli, odbyły się zawody zaliczane do PUCHARU POLSKI MASTERS W PŁYWANIU. W zawodach uczestniczyło 174 zawodników (124 mężczyzn i 50 pań) z 32 klubów, w tym po raz pierwszy drużyna ze Lwowa (UKR) o dosyć intrygującej nazwie ENERGOATOM, bardziej kojarzącej się z nieco innym ukraińskim miastem...:-) Zawody tradycyjnie stały na bardzo wysokim poziomie - elektroniczny pomiar czasu, drugi basen treningowy dostępny przez cały czas zawodów, integracyjny nocleg na sali sportowej obok basenów, rzeczowy i dowcipny konferansjer, dużo miejsca wokół niecki basenów, ciekawe pamiątkowe koszulki i nagrody (w tym tradycyjnie losowanie roweru), a przede wszystkim rywale dobrze przygotowani oraz zawsze sympatyczni i gotowi do pomocy. Niestety w związku ze splotem niekorzystnych wydarzeń, nasz klub na tej imprezie reprezentował tylko jeden zawodnik.


Startujący w kat. 45 - 49 lat mężczyzn, Bogdan Żebracki (na zdj. pierwszy od lewej) uzyskał następujące wyniki

100m styl grzbietowy 1. miejsce z czasem 1:20.06; pkt 468 FINA

200m styl dowolny 2. miejsce z czasem 2:31.53; pkt 434 FINA

50m styl klasyczny 2. miejsce z czasem 38.67; pkt 499 FINA

200m styl grzbietowy 1. miejsce z czasem 3:03.26 ; pkt 411 FINA


Ponadto Bogdan wystartował gościnnie w naprędce zorganizowanej sztafecie Startu Podkarpacie w konkurencjach 4x50 m stylem dowolnym oraz 4x50 m stylem zmiennym, gdzie uzyskał czasy 36.15 na 50 m stylem grzbietowym oraz 29,99 na 50 m stylem dowolnym (ze startu „lotnego”). Sztafeta w grupie wiekowej AG 200 - 239 lat, zajęła dwa drugie miejsca. Pomimo solowego występu naszego kolegi, zawody należy uznać za udane dla naszego klubu. Kto nie był niech żałuje. Zdarzały się wyścigi, gdzie można było zdobyć medal za samo ukończenie biegu, szczególnie w rywalizacji pań.


Wyniki zawodów oraz ranking medalowy:

Zobacz wyniki zawodów


Zobacz ranking medalowy

 
Mistrzostwa Jasła w pływaniu 2014 / Jasło 03.06.2014 (ZAPROSZENIE) PDF Drukuj Email
niedziela, 25 maja 2014 16:46


Od naszych kolegów z KS SPEED Jasło, otrzymaliśmy zaproszenie do udziału w zawodach pływackich, które odbędą się w dniu 03 czerwca 2014 (wtorek) o godz. 9.00 na pływalni MOSIR w Jaśle.
Zgłoszenia przyjmowane będą w dniu zawodów przed startem.
Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr tel. 606267207 (Damian Ciborowski) oraz w załączonym regulaminie zawodów.

Pobierz regulamin zawodów:
Regulamin Mistrzostw Jasła w pływaniu 2014 (*.doc)
Regulamin Mistrzostw Jasła w pływaniu 2014 (*.pdf - szybsze pobieranie)

 
PUCHAR POLSKI W PŁYWANIU MASTERS - Stalowa Wola 10-11.05.2014 - KOMUNIKAT PDF Drukuj Email
wtorek, 06 maja 2014 15:42

Zawody odbędą się w dniach 10-11 maja 2014 (sobota, niedziela) na pływalni MOSIR w Stalowej Woli.
Chętni do udziału w zawodach, proszę o kompletne zgłoszenie telefoniczne do kol. Bogdana Żebrackiego ( tel. 694267777)
Regulamin zawodów dostępny na stronie organizatora, bezpośredni link znajduje się poniżej.

Uwaga: Ostateczny, nieprzekraczalny termin zgłoszeń upływa w dniu 7 maja 2014 !!!


Pobierz komunikat zawodów:
http://www.mosir.stalowawola.pl/images/KOMUNIKATmasters.pdf (*.doc)

 
Zebranie założycielskie KP Masters Krosno PDF Drukuj Email
sobota, 19 kwietnia 2014 23:09


W dniu 24.03.2014, o godz. 20.00, w budynku Zespołu Krytych Pływalni, przy ul. Sportowej 8 w Krośnie - Turaszówce, odbyło się zebranie założycielskie, na którym podjęto oficjalną uchwałę o powołaniu do życia stowarzyszenia o nazwie Klub Pływacki Masters Krosno. W zebraniu wzięło udział 17 członków założycieli. Uchwałę przyjęto jednogłośnie. Ponadto dokonano wyboru władz stowarzyszenia, tj. zarządu oraz organu kontroli wewnętrznej.


Do zarządu klubu zostały wybrane następujące osoby:

Maciej Koza - Prezes
Bogdan Żebracki - Z-ca Prezesa
Grzegorz Podkul - Sekretarz

Organ kontroli wewnętrznej utworzyli:

Rafał Kolanko - Przewodniczący komisji rewizyjnej
Marek Kuschel - Członek komisji rewizyjnej
Bartłomiej Rozenbeiger - Członek komisji rewizyjnej


INFORMACJA Z OSTATNIEJ CHWILI !!!

W dniu wczorajszym otrzymaliśmy oficjalne powiadomienie z Urzędu Miasta Krosna, że z dniem 10.04.2014 roku, decyzją Prezydenta Miasta Krosna zostaliśmy wpisani do Ewidencji klubów sportowych, działających w formie stowarzyszenia pod numerem ewidencyjnym 19 jako Klub Pływacki Masters Krosno, ul. Sportowa 8, 38-400 Krosno. 
Inauguracja sezonu - Otwarte Mistrzostwa Gorlic w pływaniu / Gorlice 26.04.2014 (ZAPROSZENIE) PDF Drukuj Email
sobota, 19 kwietnia 2014 21:56


Z Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gorlicach otrzymaliśmy zaproszenie do udziału w zawodach pływackich, które odbędą się w dniu 26 kwietnia 2014 (sobota) o godz. 10.00 na pływalni Fala w Gorlicach.
Nie są to typowe zawody Masters, ale jak co roku nadarza się świetna okazja do zainaugurowania nowego sezonu oraz spróbowania sił z młodszymi zawodnikami.
Każdy zawodnik ma prawo startu w 3-ch dowolnie wybranych przez siebie konkurencjach, opłata startowa wynosi 5 PLN za każdy start w poszczególnej konkurencji.

Uwaga: Zgłoszenie należy przesłać na adres organizatora najpóźniej do dnia 23 kwietnia 2014 do godz. 10.00, dlatego decyzję o ewentualnym starcie prosimy podjąć najpóźniej we wtorek (22.04) na poświątecznym treningu, lub przesłać na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. tego samego dnia, najpóźniej do godz. 22.00 (będziemy się zgłaszać zbiorowo).

Dla Zawodników, sympatyków klubu oraz os. towarzyszących, które chcą jechać z nami na zawody, planowana jest zbiórka w sobotę o godz. 8.00, na parkingu obok krytej pływalni przy ulicy Sportowej 8 (Krosno - Turaszówka). Wieczorem natomiast w przypadku ładnej pogody dla wszystkich zawodników oraz sympatyków klubu planujemy zorganizować ognisko lub wyjście do knajpy.

Pobierz regulamin zawodów:
http://www.osir.gorlice.pl/images/regulaminy/omgplywanie2014.doc (*.doc)
Pobierz kartę zgłoszeń:
http://www.osir.gorlice.pl/images/regulaminy/kartaomg.doc (*.doc)

 
Prośba o wypełnienie ankiety PDF Drukuj Email
sobota, 19 kwietnia 2014 20:30

Na adres naszego klubu nadeszła prośba o wypełnienie ankiety, poniżej znajdziecie szczegółowe informacje na ten temat.

Witam serdecznie.
Nazywam się Justyna Sękowska i jestem studentką V roku wychowania fizycznego na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Na potrzeby pisanej przeze mnie pracy magisterskiej prowadzę badania dotyczące jakości życia i aktywności fizycznej osób uprawiających pływanie na poziomie zawodniczym, po zakończeniu kariery sportowej. Badanie jest całkowicie anonimowe, a uzyskane wyniki służą wyłącznie celom naukowym. Ankieta składa się z 2 części i zawiera 26 krótkich pytań.
Każde wypełnione badanie jest dla mnie niezmierne cenne.
Bardzo dziękuję za pomoc i poświęcony czas !
Z poważaniem
Sękowska Justyna

Ankietę można wypełnić pod adresem:

http://www.ankietka.pl/ankieta/135996/jakosc-zycia-i-aktywnosc-fizyczna.html 
Nie tylko pływamy ... PDF Drukuj Email
sobota, 19 kwietnia 2014 12:58


Pomimo zimowej przerwy na arenach pływackich, nasi zawodnicy nie próżnowali, o czym świadczy bardzo dobry występ naszego kolegi klubowego Macieja Kozy, na trasie slalomu giganta, podczas eliminacji XIX Mistrzostw Polski Amatorów w Narciarstwie Alpejskim, które odbyły się w dniu 23 luty 2014 na stoku narciarskim w Przemyślu.
Startujący od kilku lat z powodzeniem w konkurencjach alpejskich, zawodnik Klubu Pływackiego Masters Krosno, trenujący na co dzień narciarstwo alpejskie w sekcji narciarskiej Strzelca Frysztak, odniósł zwycięstwo w kat. wiekowej 36-45 lat, zdobywając tym samym tytuł Mistrza woj. podkarpackiego ! oraz prawo uczestnictwa w ogólnopolskim finale, wśród najlepszych zawodników wyłonionych w 16 eliminacjach wojewódzkich rozgrywanych w całym kraju oraz na Litwie.
Sukces naszego kolegi jest tym większy, bo odniesiony po niedawnej rekonstrukcji wiązadeł krzyżowych stawu kolanowego.

Niestety, b. trudne warunki pogodowe na trasie slalomu giganta a w szczególności pogorszenie stanu zdrowia, po przebytej zaledwie kilka m-cy temu operacji kolana, wykluczyły Maćka z udziału w ogólnopolskim finale. Na osłodę niech pozostanie jednak fakt, że podczas podkarpackich eliminacji, na pokonanym polu pozostali, aktualny mistrz Polski - zwycięzca finału oraz czwarty i piąty zawodnik imprezy finałowej.zobacz galerię zdjęć na NOWINY24 :

http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20140224/SPORT09/140229835§ioncat=photostory16

zobacz film na TV przemysl24 :

http://www.youtube.com/watch?v=JRBAdzJ99dY

zobacz film na TVP Rzeszów:

http://www.tvp.pl/rzeszow/aktualnosci/sportowe/rodzinne-zawody-narciarskie-w-przemyslu/14144599 
VII Mistrzostwa Polski Pracowników i Funkcjonariuszy Służby Celnej w pływaniu PDF Drukuj Email
sobota, 19 kwietnia 2014 12:03


Bardzo dobrym wynikiem zakończył się występ naszego kolegi klubowego Bogdana Żebrackiego, podczas VII Mistrzostw Polski Pracowników i Funkcjonariuszy Służb Celnych w pływaniu, które odbyły się w dniach 14-16 marca 2014 w Nieporęcie.
Reprezentujący Izbę Celną w Przemyślu, zawodnik Klubu Pływackiego Masters Krosno, stawał na podium 4-krotnie, z czego 2-krotnie w konkurencjach indywidualnych, zajmując odpowiednio 2 m-ce na 50 m stylem klasycznym i 3 m-ce na 50 m stylem grzbietowym oraz dwukrotnie w konkurencji drużynowej, zajmując 2 m-ce na dystansie 4x50 stylem dowolnym oraz 2 m-ce na dystansie 4x50 m stylem zmiennym.

GRATULUJEMY i mamy nadzieję na równie owocne reprezentowanie naszych barw klubowych w nadchodzącym sezonie !!!Więcej o tym wydarzeniu na stronie:

http://osir.nieporet.pl/index.php?cmd=aktualnosci&opt=pokaz&id=63 
ZEBRANIE ZAŁOŻYCIELSKIE 24.03.2014, godz. 20.00 (poniedziałek) !!! PDF Drukuj Email
poniedziałek, 17 marca 2014 23:16


UWAGA!, BARDZO WAŻNA INFORMACJA !

W dniu 24.03.2014 (poniedziałek), o godz. 20.00, w budynku Zespołu Krytych Pływalni, przy ul. Sportowej 8 w Krośnie - Turaszówce, sala nr 7 (parter), odbędzie się zebranie założycielskie klubu.
Zebranie poprowadzi prawnik, nasz kolega klubowy Marek Hejnar, który jednocześnie będzie czuwał nad jego prawidłowym przebiegiem, zgodnie z ustawą z dn. 7 kwietnia 1989 r. Prawo o stowarzyszeniach (Dz.U. z 2001 r., Nr 79, poz 855 z późn. zm.)


Program zebrania (w skrócie):
1. Przedstawienie celu zebrania oraz jego uczestników.
2. Ustalenie sposobu głosowania i podejmowania uchwał.
3. Wybór przewodniczącego i sekretarza zebrania.
4. Wybór komisji skrutacyjnej.
5. Podjęcie uchwały o powołaniu stowarzyszenia (uchwała nr 1).
6. Dyskusja nad statutem, zgłoszenie i ewentualne zatwierdzenie poprawek oraz uwag.
7. Podjęcie uchwały o przyjęciu statutu (uchwała nr 2).
8. Zgłoszenie kandydatów i wybór komitetu założycielskiego (uchwała nr 3).
8a. Wybór władz stowarzyszenia: ZARZĄDU i organu kontroli wewnętrznej KOMISJI REWIZYJNEJ (uchwała nr 4).
8b. Podjęcie uchwały w sprawie wyboru prezesa, skarbnika i innych osób funkcyjnych w Zarządzie stowarzyszenia (uchwała nr 5.)
9. Zamknięcie zebrania.


Zgodnie z ustawą Prawo o stowarzyszeniach, aby zebranie było ważne, musi w nim uczestniczyć min. 15 osób. W zw. z pow. bardzo prosimy wszystkich członków o obowiązkowe przybycie, liczymy także na sympatyków !!! Prosimy nie zapomnieć zabrać ze sobą dowodów osobistych. 
« pierwszapoprzednia123456789następnaostatnia »

Strona 6 z 9

Kalendarz zawodów

Reklama
Kalendarz 2019

Reklama

Serwer bezpłatnie udostępnia
Reklama
KCI Krosoft Krosno

Reklama

Promocyjne ceny biletów oraz sprzęt treningowy zapewnia
Reklama
ZKP w Krośnie

Nasi sponsorzy

Pomagają nam
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Dziękujemy !

Zaprzyjaźnione kluby

***
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
***

Licznik odwiedzin

Content View Hits : 605892

Odwiedza nas

We have 676 guests online


Nasi Partnerzy

Nasi Sponsorzy

Praktyczne Linki

Mini Chat

-

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: joomla templates web hosting Valid XHTML and CSS.